fbpx

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

ALFABET SPA: A – JAK AROMATERAPIA

Spis treści

Zapachy, podobnie jak zabiegi Spa mają dobroczynny wpływ na nasze ciało i umysł. Kąpiele, masaże, inhalacje, kompresy, kadzidła czy też potpourri to kilka propozycji kuracji, jakie możemy zastosować. Aromaterapia leczy samym zapachem, uśmierza ból, stymuluje cały organizm i pobudza go do działania.

Rozkwit aromaterapii nastąpił w XX wieku, lecz początki zaobserwowano już u Egipcjan, którzy jako pierwsi docenili niesamowite właściwości olejków eterycznych. Obecnie aromaterapia najczęściej wykorzystywana jest w dermatologii oraz kosmetyce, a także coraz częściej stosuje się ją w medycynie tradycyjnej. Na nasze samopoczucie każdego dnia wpływają otaczające nas zapachy. Często nieświadomie podążamy za nimi, szukamy ich źródła, chcemy być jak najbliżej nich. Może, więc warto zgłębić ich tajemnice? 

AROMATERAPIA

Dzięki aromatom możemy odnaleźć ukojenie i spokój gdy dopadnie nas zmęczenie, ich działanie doda nam sił gdy odczujemy spadek energii. Najważniejsze to znaleźć swój ulubiony aromat, który otoczy nas odpowiednim do nastroju zapachem - na przykład: lawendowych pól, soczystego melona, jaśminowej rosy, albo różanego ogrodu. Trzeba tylko znaleźć chwilę na relaks przy wspaniałych świecach o intensywnie cedrowym lub waniliowym aromacie, a jeśli nagle poczujemy zmęczenie wystarczy zasnąć na rumiankowej poduszce. Pomogą nam w tym pachnące woreczki do szafy, perfumy do pomieszczeń, świece, kadzidła i olejki eteryczne (idealne do wykonywania masaży ciała w ośrodkach SPA), ale również ceramiczne kominki do aromaterapii, pomandery i niezwykłe poduszki relaksacyjne wypełnione pachnącymi mieszankami ziół. Chcąc przeżyć niezapomniane chwile z naturą, wystarczy sięgnąć po aromatyczne produkty.Aromaterapia kolaz

Łatwy sposób na poprawienie nastroju? Aromaterapia. Zamknij oczy, weź głęboki wdech... Co tak pięknie pachnie? To sesja aromaterapii, którą możesz zrobić sobie w domu.
Są delikatniejsze niż olejki eteryczne, ale dzięki temu są łatwiejsze i bezpieczniejsze w stosowaniu. Użycie żadnego innego kosmetyku nie daje takiego poczucia luksusu i przyjemności, jak właśnie wód kwiatowych. A piękny zapach to nie wszystko...
Marka [ comfort zone ] to synergia nauki i emocji, stworzona z miłości do wiedzy oraz do cudu, jakim jest ciało i dusza człowieka.
Zabieg Ägyptos łączy działanie darów natury i zaawansowanej techniki owijania ciała. Jest idealny, aby obdarzyć nas luksusowym relaksem.
reklama

Społeczność

reklama
reklama

Perfect SPA Awards

Partnerzy Konkursu

logo

Redakcja
tel.: +48 886 606 054
redakcja@SPAeden.pl

Redaktor Naczelna:
Katarzyna Sołtyk
k.soltyk@semana.pl

Społeczność

© 2021 Spaeden All Rights Reserved.Design & Development by Conor